Mobilya, Tasarım Trendleri

Özel Tasarım Mobilya

Tasarım, son zamanlarda büyük bir önem kazanmış ve hayatın neredeyse her noktasında günden güne daha fazla ihtiyaç duyulan bir öğe haline gelmiştir. Bu ihtiyaç, zamanla ev dekorasyonun temelini oluşturan mobilyalar için geçerli olmuştur. Kullanıcılar ise, fabrikasyon mobilyalardan ziyade kendine özgü tasarımlara sahip mobilyaları tercih etmeye başlamıştır. Tasarım mobilya, kullanıcıların bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için tam da bu noktada kendisini göstermeyi başarmıştır.

Özel tasarım mobilya, birçok kişinin kendisini özel hissetmesini sağlayan zanaat ürünleridir. Sanat ve sanatın birleştiği ve ortaya estetik olarak son derece gösterişli ürünlerin çıktığı tasarım mobilyalar, klasik ve modern bir dokuya sahip olmak isteyen kullanıcıların tercihi olmaktadır. Piyasada varlığını sürdüren birçok mobilya mağazasındaki ürünlerin yanı sıra, eşsiz birer görüntüye sahip bu mobilyalar ilk bakışta kendisini gösterme konusunda oldukça başarılılardır. Özellikle, günümüzde popülerlik kazanan akımlardan etkilenerek şekillenir ve kullanıcıların yaşam tarzlarını yansıtmalarında önemli bir rol oynar.

Minimal, country ve vintage tasarımlar son zamanlarda geniş kitleler tarafından benimsenmiştir. Bu tasarımlar, ev dekorasyonu ve mobilya seçiminde de bir akım haline gelmiş ve sıkça tercih edilen yapılar haline gelmiştir. Birçok çevre tarafından kişiye özel mobilyaolarak da isimlendirilen tasarım mobilyalar, günümüzde benimsenmiş seri üretim ürünleri gibi tek düze olmaktan oldukça uzaktırlar. İlham verici ve modern bir görünüme sahip bu mobilyalar, stil sahibi kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği ürünlerdir. Ev, işyeri ya da herhangi bir alan tasarım mobilya sayesinde ortaya estetik bir kompozisyon çıkarabilir ve kullanıcıların yaşam kalitesini arttırabilir.

Kişiye Özel Mobilya ile Kendi Tarzınızı Oluşturun

Piyasada varlığını sürdüren ve büyük markaların bünyesinde satışa sunulan çoğu mobilya, her ne kadar zaman zaman şık ve estetik bir görüntüye sahip olsa da zaman içerisinde trend haline gelmiş tasarımlardan esinlenilerek yaratılmışlardır. Ancak, dikkatli bir göz ilk bakışta piyasada varlığını sürdüren bu mobilyaların birbirlerini taklit ettiğini kolaylıkla anlayabilir.

İnsanlar, doğası gereği sahip olduğu şeyin özel ve tek olmasını isterler. Yıllardır alışkın olduğumuz bu durum, hayatın her noktasında karşımıza çıkar. Kişiye özel mobilya ihtiyacı da bu isteğin bir sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcılar, vakitlerinin büyük bir çoğunluğunu geçirdiği alanlarda kendi zevklerinin bir yansımasını görmek ister. Tek tip tasarıma sahip mobilyalar ise, bu istekleri karşılayacak yeterliliğe sahip değildir. Özel tasarım mobilyaların en büyük avantajı; kullanıcıların isteklerini doğrudan karşılayabilecek ürünler olmasıdır. İç mimarlar ve zanaatkarlar tarafından üretilen bu ürünler, herhangi bir koleksiyonun parçası olabileceği gibi, tamamen kullanıcı isteklerinin yönlendirmesiyle de dizayn edilebilir.

Kullanıcıların ihtiyaçlarının ne olduğunu ve bu ihtiyacı karşılayacak ürünün hangi özelliklere sahip olması gerektiğini, yine kullanıcılar bilir. Böylece arzulanan görüntü, tasarım mobilyalar sayesinde sağlanmış olur. Kullanıcıların tasarım mobilyalar konusunda en büyük endişesi ise; tasarım mobilyaların sahip olduğu fiyatlardır. Birçok kullanıcı, özel ibaresini duyduğu ya da gördüğü anda fiyatların yüksek olmasından endişelenir. Ancak, unutulmaması gereken bir nokta vardır; tasarım mobilyalar da tıpkı fabrikasyon mobilyalar gibi farklı standartlara, niteliklere ve özelliklere sahiptirler. Kişiye özel mobilyalarda kullanılan kumaşın ya da ahşap türünün farklılık göstermesi, fiyatın azalmasında ya da artmasında etkili bir rol oynar.

En Modern Özel Üretim Mobilyalar ve En Uygun Fiyatlar İçin RADA Mobilya

Özel mobilya yapımı, baştan sona karmaşık işlemleri beraberinde getirir. Usta tasarımcılar ve zanaatkarlar, kullanıcıların isteklerini iyi anlamak ile beraber bu işleme başlar, ardından zihninde canlanan ürünün nasıl gözükeceğini ve neye benzeyeceğini daha iyi anlayabilmek için çizime döker. Birçok çevre tarafından sketch olarak adlandırılan bu işlem, özel üretim mobilyaların yapılan işlemlerin ardından nasıl bir görüntüye sahip olacağını gösterir. Ancak, özel üretim mobilyaların da bir seri üretim olarak piyasaya sürülebileceğini belirtmek gerekir.

Usta tasarımcılar ve zanaatkarlar tarafından tasarlanan bu mobilyalar, beğenildiği takdirde mobilya markaları tarafından birçok kullanıcının ihtiyacını karşılamak amacıyla piyasaya sürülür. Bu işlemin yapılması, kullanıcıların bu mobilyaları daha kısa süreler içerisinde elde etmesine ve kullanmasına yardımcı olur. Özel üretim mobilyalardan söz edildiğinde, birçok kullanıcının aklına koltuk, masa ya da sandalye gibi ürünler gelmektedir. Ancak, özel üretim mobilyalar çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Kapılardan, abajurlara, avizelerden aynalara kadar birçok mobilya çeşidi özel üretim adı altında üretilebilmektedir. Üretim aşamasındaki her bir adım; seçilen malzeme, uğraş ve ustanın işçiliği özel üretim mobilya fiyatları söz konusu olduğunda, değişkenliğin olmasına neden olur.

Kişiye ve Mekana Özel Tasarım Mobilya

Her kişinin kendine özgü bir tarzı ve kendi tarzını yansıttığına inandığı bir tasarım vardır. Ancak, söz konusu durum bu tarzı yansıtmak olduğu zaman, piyasada bu yeterlilikte ürün ve özel tasarım mobilya bulmak oldukça zor bir hale gelir. Kullanıcılar, böyle durumlarda profesyonel bir yardım eline ihtiyaç duyar ve güvenilir bir marka arayışına girer.

RADA Mobilya, uzun yıllardır bu sektörde olmasından dolayı oldukça tecrübeli ve yeterli niteliğe sahip bir markadır. Bünyesinde hizmet veren iç mimar ve tasarımcılar sayesinde, ev ve iş yerleri gibi iç mekanların yanı sıra, dış mekanlar için de oldukça güzel işler yapmayı kendisine ilke edinmiştir. RADA Mobilya, hali hazırda sahip olduğu mobilya fikirleri ve çizimleri hizmet vermekte, arzulandığı takdirde ise yetenekli iç mimar ekipleri ile yeni fikirler oluşturabilmektedir. Uzman kadrosu sayesinde, kullanıcıların zihinlerindeki fikirleri somutlaştırma ve hayata geçirme konusunda profesyonel bir yardım eli olmayı başarabilen RADA Mobilya, gelişen dünyada oluşan beklentilerini en üst düzey hizmetiyle karşılar ve kullanıcıların istedikleri sıradanlığın dışına çıkma isteğini büyük bir özveri ile gerçekleştirir. Tasarımı, kendini ifade etmenin en büyük yolu olarak gören mottoları ile beraber ezber bozmayı amaçlayan uzman kadrosu ile, kullanıcılara en iyisini sunmak için varlığını sürdürür.

Siz Hayal Edin Biz Tasarlayalım

Profesyonel bir ekipten yardım almak, çoğu zaman kullanıcıların hayallerini gerçekleştirmenin anahtarıdır. Mobilyanın atmosfer ile olan uyumu, doğru karar verebilmek için dikkat edilmesi gereken bir noktadır. RADA Mobilya ise, tam da bu ihtiyaç anında tasarım ve diğer tüm hizmetleri ile devreye girerek, sahip olduğu tecrübe ile beraber kişiler en için en uygun custom mobilya hizmetlerini sunmaktadır.

Keşif ekibi sayesinde mekanın sahip olduğu atmosfere en çok uyacak mobilya tasarımları hakkında yapılan sunumlar, kişilerin istediklerini elde etmeleri için yol gösterici bir etkiye neden olurken, kişiler ile yapılan fikir alışverişleri ise, hayallerin gerçekleştirilmesine bir adım daha yaklaştırır. Mobilya tasarımı sırasında kullanılacak malzemelerin beraber seçilmesi ise, kişilerin istedikleri ürünlerin kaliteden ödün vermeksizin üretilmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.