Dekorasyon

Dekorasyon Hileleri ile Evinizde Aydınlık Ortamlar Yaratın

aydinlik ortamlar icin dekorasyon hileleri 1200x628 1 Dekorasyon Hileleri ile Evinizde Aydınlık Ortamlar Yaratın

Ev seçmek zor zanaat. Her zaman dört dörtlük, istenildiği gibi bir ev bulmak mümkün olmuyor. Evlerde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri de karanlık oluşu. Evinizin her yeri istenilen oranda güneş alamayabilir. Böyle durumlarda yardımınıza dekorasyonun küçük hileleri koşuyor. Küçük dokunuşlarla büyük aydınlanmalar yaşayabilirsiniz.

Evin her yeri her zaman aynı oranda ışık alamayabiliyor. Bu alanlarda daha çok aydınlatma kullanmak bir seçenek olabileceği gibi, dekorasyon hileleri ile de mekanda olduğundan daha aydınlıkmış havası yaratmak mümkün.

Aydınlatmaları Çoğaltın

Karanlık bir odada başvurulacak ilk detay aydınlatmalardır. Genel aydınlatmanın dışında odanın uygun köşelerinde lambader kullanabilir ya da küçük abajürler tercih edebilirsiniz. Böylec egenel aydınlatmayı destekleyecek yan aydınlatmalar ile ortam daha da aydınlanacaktır.

Renkleri Doğru Kullanın

Dar ve karanlık alanlarda koyu renk kullanmak doğru olmaz. Karanlık ve küçük ortamlar için en ideal tonlar beyaz ve açık tonlardır. Özellikle duvar rengi seçerken mümkün oldukça açık tonlara yönelin. Bu kural mobilyalar için de geçerli.

Özellikle koltuk gibi büyük alan kaplayan eşyalarda açık tonlar seçmek de evinizi daha aydınlık gösterir.

Aynalar Yardıma Koşuyor

Küçük ve karanlık alanlarda ne kadar çok eşya kullanılırsa o kadar kalabalık ve boğucu bir ortam olur. Onu önlemek için aksesuar seçimini mümkün oldukça sadelikten yana kullanın. Gereksiz aksesuarları kaldırın. Bu tür ortamlarda kullanılabilecek en işlevsel aksesuarlar aynalar. Kullanıldığı ortama derinlik katan ve ferahlık yaratan aynalar karanlık odaların da yardımına koşuyor.

Asimetrik Desenli Halılar Ferah Görünüm Katıyor

Mobilya, duvar rengi ve aksesuarlarda olduğu gibi ev tekstil ürünlerin de açık tonlardan vazgeçmeyin. Açık tonların yanı sıra halılarda seçtiğiniz asimetrik desenler ortama ferah bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olacak. Bunun yanı sıra perde seçiminde de hakkınızı klasik perdelerden yana kullanmaktansa son dönemlerde oldukça popüler olan stor perdelerden kullanabilirsiniz. Böylece içeriye daha çok ışık girdiğine tanık olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.