Tasarım Trendleri, Mobilya

2020 Mobilya ve Tasarım Trendleri

granity yemek odasi 2020 Mobilya ve Tasarım Trendleri

2020 için ortaya çıkan modern tasarım trendlerini özetlememizin bir yolu varsa, her şey devam ediyor. Yıllardır gördüğümüz birçok geleneksel tasarım kuralı, bu yıl benzersiz olanın kutlamasıyla pencereden çıkıyor.

2019’dan parlak mutfaklar, vurgu duvarları ve parlak renkler gibi imzalı görünümler modası geçmiyor, bu yüzden geçen sene yenilenmişseniz endişelenmeyin! Bununla birlikte, bu görünüm bu yıl ortaya çıkan yeni trendlerle geliştiriliyor.

goose kose koltuk 4 2020 Mobilya ve Tasarım Trendleri
Goose Köşe Koltuk

Sürdürülebilir Malzemeler

Bunu geçen yıl gördük, ancak bu yıl sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak dekorasyon ön plana çıkıyor. İster yenileniyor, eskitme yapıyor, ister iyi bilgilendirilmiş satın alma seçimleri yapıyor olun, sürdürülebilirlik 2020 için akılda tutuluyor.

Antika ve DIY projelerine giriyorsanız, bu yıl sizin için! Yeni ürünler satın almayı tercih ediyorsanız, kullanılan malzemelerin farkında olun. Deri ve polyester gibi döşemelikler , deri veya polyester ve akriliklere kıyasla sürdürülebilirlikleri göz önüne alındığında popülaritesini artırmaya devam ediyor. Çevre dostu bir yaşam tarzına girmek için modern mobilyalarınızı ve dekorunuzu kullanın. Bu aynı zamanda alanınızı dünyevi ve doğal hissettirmenin modaya uygun yan etkisine de sahiptir.

rise koltuk 2 2020 Mobilya ve Tasarım Trendleri
Rise Koltuk

Katmanlı Desenler

Desenli mobilya ve duvar kağıdı birkaç yıldır yükselen bir trend oldu, ancak 2020’de bu desenleri her zamankinden daha cesur görmeyi bekliyoruz. Desenlerin daha önce olmadığı yerlerde katmanlı ve kullanıldığını görmeye başlıyoruz. Desenli masa ve kilimler özellikle popülerlik kazanıyor.

Bu trendin anahtarı, alan boyunca bir renk teması olmasını sağlamaktır. Tutarlı bir renk veya renk paleti ile çalıştığınız sürece, desenleri kolayca ve cesurca karıştırabilirsiniz. Örneğin desenli bir koltuk ve geometrik halı ile desenli bir duvar kağıdı vurgusu biraz fazla görünebilir, ancak birçok tasarımcı tıpkı bunun gibi odalar tasarlıyor.

Desen türünü de karıştırabilirsiniz – düzenli olarak çiçeklerle karıştırılmış geometrik desenler görüyoruz. Keşfetmek için mükemmel bir yıl!

kanyon yemek masasi 1 2020 Mobilya ve Tasarım Trendleri
Kanyon Yemek Masası

Doğal Lüks

Sürdürülebilirlik doğrultusunda, 2020 tasarımları lüks bir dönüşle birçok doğal malzemeyi içerecek. Banyolarda ve yemek odalarında mermer tezgahlar ve masa tablaları bir geri dönüş görüyor. Mermer sehpalar ve sehpalar , mermeri görmeye alışık olmadığınız yerler de daha popüler hale geliyor.

Alçı ve keten gibi diğer malzemeler 2020 için tercih edilen seçimlerdir. Bu eski dünya estetiği, lüks ve sürdürülebilirliğin mükemmel bir karışımıdır. Çevre dostu bir atmosfer arayan ancak çok dünyevi veya odunsu tonlardan kaçınmak isteyenler için, bu lüks bileşen trendde kalmak için harika bir yol olabilir.

moon orta sehpa 2020 Mobilya ve Tasarım Trendleri
Moon Orta Sehpa

Karışık Metaller

RADA’daki favori trendlerimizden biri metalleri karıştırmak. Mutfağınızı ve yemek odanızı tamamen krom, tamamen paslanmaz çelik veya tüm pirinç olarak tutmak yerine, bu metalleri tek bir alanda bir araya getirme özgürlüğüne sahipsiniz!

Bu eğilim çok heyecan verici, çünkü tüm odayı ona ayırmaya gerek kalmadan gül altın, mat siyah veya koyu kırmızı. Üç metalin hepsinden dekor eşyalarına sahipken, gül altın ve krom yemek sandalyelerini mat siyah masa tabanı ile karıştırabilirsiniz.

philo oturma grubu 6 2020 Mobilya ve Tasarım Trendleri
Philo Oturma Grubu

Maximalizm

Minimalizm birkaç yıldır hakim bir trend olmuştur, ancak bu yıl maksimalizm modern tasarımı yönlendirmektedir. Minimalizm dikte gibi şeyleri basit tutmak yerine lüksü ve ihtişamı kucaklamakla ilgilidir. Bu, 2020’de çekiş kazanan diğer eğilimlerle uyumludur. Karıştırma desenleri ve metaller, doğal lüks ve DIY projelerinin hepsinin maksimalist bir tasarımda bir evi var.

Maksimalizm tasarımı ile akılda tutulması gereken en önemli şey, alanınızın duygu veya dağınık görünmemesini sağlamaktır. Zevkle yaptığınız sürece, konuksever ve rahatlarken aynı zamanda özel bir tasarıma benzeyen şeyler yaratabilirsiniz.

rada tasarim 4 1200x800 1 2020 Mobilya ve Tasarım Trendleri

RADA Mobilya Olarak Tarzınızı Modern Trendlerle Yansıtmanıza Yardımcı Olabiliriz

Modern mobilyalarımızla , 2020 için modern tasarımınızı oluşturmanıza yardımcı olmak için çok çeşitli parlak renkler, basit nötrler ve karışık metaller halinde mevcuttur. İster birkaç parçayı yükseltmek ister tüm alanınızı yeniden tasarlamak isteyin, RADA Mobilya modern görünümünüzü elde etmenize yardımcı olur!

Instagram’daki yeni ürünlerimizi takip edebilir ve buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mükemmel modern tasarımınızı bulmanız için size her zaman yardımcı olmaya hazırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.